Flamuri i Gardes se Republikes se shqiperiase
Flamuri i Gardes se Republikes se shqiperiase
  TESTIMI VJETOR I EFEKTIVAVE TĖ GARDĖS SĖ REPUBLIKĖS
Testimi fizik dhe njohuritė profesionale tashmė janė barometri i vlerėsimit individual tė efektivave tė Gardės por edhe i Institucionit nė pėrgjithėsi......
>> më shumë
  PRITJE E DELEGACIONIT TĖ LARTĖ USHTARAK TURK NĖ GARDĖN E REPUBLIKĖS
Me dt 15. 03. 2012. njė delegacion i nivelit tė lartė i pėrbėrė me rreth 21 ushtarak turk vizituan Garden e Republikes, tė cilėt u pritėn nga drejtuesit kryesorė tė Gardės sė Republikės.
>> më shumë
  Informacion mbi punesimin ne Garden e Republikes
1-Material Informues dhe testimi TFB, 2-Udhezim per procedurat e punesimit dhe qendrimit nenoficer ne Garde, 3-Statistika punesimi.
>> më shumë
  Kursi tre javor per Sigurimin dhe Shoqerimin e PLSH-ve
06 Dhjetor 2011 ne DSK ne Mullet,16 oficere te rinj nga Njesite e Gardes se Republikes perfunduan Kursin e Trajnimit mbi Sigurimin dhe Shoqerimin e PLSH-ve me Koordinatorin Turk prane Gardes se Republikes N/Kolonel Hakan OZTEKIN.....
>> më shumë
1